97/07/30 دوشنبه 13:43
Text + Text -
باکس ورورد


ثبت نام
کلمه عبور جدید
نماد اعتماد الکترونیکی

ستاد ساماندهی

logo-samandehi

به روز اندیش امتیاز دهید
 1. چگونه کالا و خدمات خود را معرفی کنیم و تبلیغات موثر داشته باشیم

  چگونه کالا و خدمات خود را معرفی کنیم و تبلیغات موثر داشته باشیم
 2. کلیپ توصیه های آقای روز اندیش برای صاحبان کسب و کار

  کلیپ توصیه های آقای روز اندیش برای صاحبان کسب و کار
 3. کلیپ معرفی راز آشنای موفقیت در کسب و کار

  کلیپ معرفی راز آشنای موفقیت در کسب و کار
 4. نرم افزار اندروید ویرایشگر عکس روزاندیش

  نرم افزار اندروید ویرایشگر عکس روزاندیش
 5. نرم افزار اندروید دیکشنری آنلاین روز اندیش

  نرم افزار اندروید دیکشنری آنلاین روز اندیش
 6. انیمیشن معرفی امکانات و مزایای درج آگهی در روز اندیش

  انیمیشن معرفی امکانات و مزایای درج آگهی در روز اندیش
 7. یه انیمیشن کوتاه و پند آموز از روز اندیش

  یه انیمیشن کوتاه و پند آموز از روز اندیش
 8. معرفی و بررسی محصول شیک مرغوب گریت وال-Great wall M4

  معرفی و بررسی محصول شیک مرغوب گریت وال-Great wall M4
 9. شناخت برخی مزایای کلی تبلیغات در فضای اینترنت

  شناخت برخی مزایای کلی تبلیغات در فضای اینترنت
 10. دانلود نسخه جدید اندروید نرم افزار حسابداری پارمیس

  دانلود نسخه جدید اندروید نرم افزار حسابداری پارمیس

جستجوی پیشرفته محتوایی
کلمات کلیدی:
روش جستجو:
به صورت عادی
مقادیر شامل تمام کلمات باشد (AND)
مقادیر شامل یک از کلمات باشد(OR)

دسته بندی:
تاریخ:

جستجوی ساده آگهی ها
تبلیغات
گروه مارکت لایک استخراج بیت کوین
همراهان

درگاه بانک ملت

پرینت
#٣٠۵
بازدید: ١١٨۴
90/10/14 چهارشنبه 11:28

خودکشی پس از آزارجنسی

روزنامه شرق نوشت: دو سال قبل مردی به ماموران پلیس تهران خبر داد پسر جوانش در یک مرکز ترک اعتیاد خودکشی کرده ‌است. این مرد به ماموران گفت: پسرم 25ساله بود و به مواد مخدر اعتیاد داشت. من او را برای ترک اعتیاد به کمپ بردم و آنجا بستری کردم. بعد از یک هفته پسرم از کمپ فرار کرد و به خانه آمد و گفت دیگر نمی‌خواهد به آنجا برگردد و مدعی شد در آنجا به او تعرض شده‌ است.

پدر مقتول گفت: «به حرف پسرم توجهی نکردم و تصورم این بود که او برای بازگشت به سمت اعتیاد چنین ادعایی را مطرح می‌کند چون پسرم قبل از اینکه به کمپ برود تمایلی به ترک اعتیاد نداشت. ضمن اینکه مرکزی که پسرم در آنجا بستری بود تابلو داشت و فعالیت علنی می‌کرد و معتبر به نظر می‌رسید به همین دلیل من حرف پسرم را باور نکردم و دوباره او را به کمپ بردم و در آنجا بستری‌اش کردم تا اینکه چند روز بعد به من خبر دادند پسرم خودکشی کرده ‌است. وقتی برای تحویل گرفتن جسد رفتم یاد حرف وی افتادم و با توجه به شرایط جسمی‌ای که او داشت احساس کردم پسرم درست می‌گفت به همین دلیل درخواست دارم از مسوولان کمپ در این خصوص تحقیق شود.»

با شکایت این مرد پرونده مرکز ترک اعتیاد به جریان افتاد و بازپرس بعد از تحقیقات متوجه شد این کمپ مجوز رسمی ندارد و به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کند. بنابراین دو برادر که مسوول کمپ بودند احضار شدند. آنها اعتراف کردند بدون مجوز فعالیت می‌کردند اما ادعای پدر جوان معتاد را رد کردند و گفتند چنین کاری از سوی آنها انجام نگرفته و اگر تعرضی به جوان معتاد شده احتمالا از سوی دیگر معتادان بوده و آنها در جریان این ماجرا قرار ندارند. با این حال دو برادر بازداشت شدند و کمپ آنها از سوی پلیس امنیت مورد بررسی قرار گرفت و مدارکی به دست آمد که نشان می‌داد مسوولان کمپ معتادان را شکنجه می‌کردند و از آنجایی که در آسایشگاه‌های کمپ دوربین مداربسته نصب بود از این صحنه‌ها فیلمبرداری شده است. همین فیلم‌ها به مدارکی علیه دو برادر تبدیل شد. در این فیلم‌ها مشخص بود دو متهم با همکاری تعدادی از معتادان با وسایل مختلف معتادان دیگر را مورد آزار می‌دهند. این فیلم به‌عنوان سندی ضمیمه پرونده و برای رسیدگی بیشتر به شعبه 79 دادگاه کیفری‌استان تهران فرستاده شد.

زمانی که پرونده نزد قاضی محمدی کشکولی رفت مشخص شد بازپرس دو برادر را با وثیقه آزاد کرده‌ است. با این حال تحقیقات برای مشخص شدن جزییات این شکنجه‌ها ادامه یافت تا اینکه چند روز پیش یکی از مردان معتاد که برای ترک یک‌بار در این کمپ بستری شده ‌بود به شعبه 79 مراجعه کرد و گفت: «این اتفاق فقط برای جوانی که خودکشی کرده رخ نداده و ما هم مورد آزار جنسی قرار می‌گرفتیم. دو برادر که خود را متخصص می‌دانستند به ما گفتند این راهی برای شکستن غرور شماست و با این کار راحت‌تر می‌توانید اعتیادتان را ترک کنید. ما شکنجه‌ها را تحمل می‌کردیم اما آن جوان 25‌ساله نتوانست و خودکشی کرد.»

گفته‌های این مرد در حالی بود که چندین معتاد دیگر هم وقوع تعرض را مورد تایید قرار داده و گفته‌ بودند از سوی دو برادر مورد آزار قرار گرفته‌اند. بنابراین قاضی محمدی‌کشکولی بعد از پایان اولین جلسه محاکمه دستور احضار دو برادر را صادر کرد تا آنها را مورد بازجویی قرار دهد.

پدر مقتول بعد از پایان اولین جلسه رسیدگی به سمت جایگاه قضات رفت و کارتی به آنها نشان داد و گفت: دو برادر بعد از پلمپ کمپ ترک اعتیاد که پسرم در آنجا خودکشی کرد آزاد شدند و حالا در جایی دیگر کمپ تاسیس کرده‌اند و دوباره مشغول فعالیت هستند. پسر من جانش را از دست داد و دیگر بازنمی‌گردد. او خودکشی کرد و من می‌دانم به لحاظ قانونی نه می‌توانم دو برادر را قصاص کنم و نه پولی از آنها بگیرم و در واقع دستم به جایی بند نیست. هدفم از این شکایت این بود که به مسایل اینچنینی رسیدگی شود و هر‌کس برای خودش کمپ درست نکند و چنین فجایعی بار نیاید. آزادی این دو برادر باعث شده تا آنها دوباره مرکز ترک اعتیاد تاسیس کنند و هیچ‌کس هم سراغ آنها نرود هرچند پسر من و امثال او معتاد هستند اما هیچ‌کس حق ندارد آنها را هتک حرمت کند. دو برادر حق نداشتند پسرم را مورد تعرض قرار دهند و نباید با معتادان دیگر این برخورد را بکنند و باید سزای اعمال خودشان را بدانند.

فروش لایک گوگل پلاس

SecImgSesکليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به نیازمندی های روز اندیش بوده و هرگونه کپي برداري از محتواي سايت ممنوع است.