97/07/28 شنبه 11:47
Text + Text -
باکس ورورد


ثبت نام
کلمه عبور جدید
نماد اعتماد الکترونیکی

ستاد ساماندهی

logo-samandehi

به روز اندیش امتیاز دهید
 1. چگونه کالا و خدمات خود را معرفی کنیم و تبلیغات موثر داشته باشیم

  چگونه کالا و خدمات خود را معرفی کنیم و تبلیغات موثر داشته باشیم
 2. کلیپ توصیه های آقای روز اندیش برای صاحبان کسب و کار

  کلیپ توصیه های آقای روز اندیش برای صاحبان کسب و کار
 3. کلیپ معرفی راز آشنای موفقیت در کسب و کار

  کلیپ معرفی راز آشنای موفقیت در کسب و کار
 4. نرم افزار اندروید ویرایشگر عکس روزاندیش

  نرم افزار اندروید ویرایشگر عکس روزاندیش
 5. نرم افزار اندروید دیکشنری آنلاین روز اندیش

  نرم افزار اندروید دیکشنری آنلاین روز اندیش
 6. انیمیشن معرفی امکانات و مزایای درج آگهی در روز اندیش

  انیمیشن معرفی امکانات و مزایای درج آگهی در روز اندیش
 7. یه انیمیشن کوتاه و پند آموز از روز اندیش

  یه انیمیشن کوتاه و پند آموز از روز اندیش
 8. معرفی و بررسی محصول شیک مرغوب گریت وال-Great wall M4

  معرفی و بررسی محصول شیک مرغوب گریت وال-Great wall M4
 9. شناخت برخی مزایای کلی تبلیغات در فضای اینترنت

  شناخت برخی مزایای کلی تبلیغات در فضای اینترنت
 10. دانلود نسخه جدید اندروید نرم افزار حسابداری پارمیس

  دانلود نسخه جدید اندروید نرم افزار حسابداری پارمیس

جستجوی پیشرفته محتوایی
کلمات کلیدی:
روش جستجو:
به صورت عادی
مقادیر شامل تمام کلمات باشد (AND)
مقادیر شامل یک از کلمات باشد(OR)

دسته بندی:
تاریخ:

جستجوی ساده آگهی ها
تبلیغات
گروه مارکت لایک استخراج بیت کوین
همراهان

درگاه بانک ملت

پرینت
#۵٣٨
بازدید: ١١۶٢
90/11/30 يكشنبه 23:46

5 نکته درباره بازار شب عید

تاريخ انتشار : 1390/11/30

 

 همزمان با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و رونق خرید در بازار توجه به چند نکته حائز اهمیت است.

 1– فرهنگ وسنت های اصیل ایرانی در باره نوروز، مجموعه ای از شرایط را درپایان سال فراهم می کند که بیش از همه تاثیرگذار بر بازار واقتصاد کشور است. نوروز به معنای زنده شدن، گرایش به نو شدن، روز ی نو در تاریخ بشر وحالتی نو در زندگی انسان، امروز بیش از گذشته خود را وابسته به آدابی کرده که بیش از باطن معنای این واژه " آن روزى که شما در آن بتوانید اتفاق بزرگى را محقَق کنید، نوروز است " (مقام معظم رهبری) ظاهر آن را پوشش می دهد. نزدیک شدن به ایام نوروز بیش از هر چیز گرایش به نو شدن در مادیات را طلب می کند.                                                                                                                            

 

 2– بیماری نظام اقتصادی کشورو عدم محوریت تولید درآن ، تکیه بر واردات موجب شده در شرایط اقتصادی فعلی  فروشندگی با ریسک اقتصادی پایین بیش از هر فعالیت اقتصادی دیگر مورد توجه قرارگیرد. این روزها گسترش پدیده دستفروشی درگوشه و کنار هر خیابان ، چهارراه و... به چشم می خورد. وجود تقاضا، واردات اجناس چینی درجه سه و ارزان قیمت و نبود مکانی ثابت از عوامل رشد این پدیده در بازار شب عید است.                                                                                                    

  3 – دولت هرسال با شروع ماه های پایانی سال وتکاپوی مردم برای خرید اقلام ضروری! مجموعه اقداماتی را برای تثبیت قیمت ها، جلوگیری از احتکار و در دسترس بودن کالاها انجام می دهد. دولت در هفته گذشته اعلام کرد که برای تثبیت قیمت در بازار ارز کافی برای تامین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده است. علاوه براین رئیس بازرسی، نظارت و اصناف استان تهران با بیان اینکه طرح تشدید بازرسی و نظارت با هدف تنظیم بازار مطابق روال هر ساله از روز گذشته عملیاتی شده است، افزود: براساس این طرح بازرسین شورای اصناف بر مراکز عرضه بازار، فروش‌های فوق‌العاده و واحدهای صنفی نظارت می‌کنند.

 رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از آغاز اجرای طرح تشدید بازرسی‌ها بر بازار از ابتدای اسفند ماه خبر داده است. به گفته محمد حسن نکویی مهر، طرح تشدید بازرسی از واحدهای صنفی برای کنترل و تنظیم بازار و قیمت‌ها و همچنین جلوگیری از هرگونه تخلف، گرانفروشی و احتکار از ابتدای اسفند ماه آغاز و تا 19 فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس کل گمرک ایران نیز از تشکیل کمیته تنظیم بازار شب عید در این سازمان خبر داد و گفت: در همین راستا قرار است تشریفات گمرکی تسهیل و امکان ترخیص نسیه کالا فراهم می شود. به گفته وی انبارهای گمرک، مناطق ویژه اقتصادی و آزاد طبق روال گذشته مملو از کالا برای اخذ مجوز ورود به کشور است.  

این اقدامات درحالی صورت می پذیرد که با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال سطح درآمد افراد افزایش می یابد. دریافت مبالغی مازاد برحقوق ماهانه به عنوان پاداش و عیدی برای حقوق بگیران و کارگران، میزان نقدینگی بازار را چندین برابر می کند. این افزایش تقاضا و نقدینگی موجب رشد ناگهانی قیمت ها برای پاسخگویی به نیاز بازار است. با این نگاه هرسال میزان تقاضای موجود در بازار است که کاهش و یا افزایش قیمت کالاها را تعیین می کند.

  4 – این ایام  با ویژگی ها و سنت هایی که اکنون تبدیل به نماد این ایام شده اند، بازار موقت اجناسی خاص را رونق می بخشد. بازار میوه، شیرینی، گل و سبزه، و حتی ماهی قرمز. ویژگی موقت بودن این بازار، نظارت و قدرت کنترل را کم و ضرورت خرید آن درنگاه مردم را زیاد می کند. این تفاوت به اندازه ای زیاد است که قیمت این کالاها قبل و بعد از مراسم تحویل سال حدودا ده برابر با هم متفاوت است.  این بازار موقت از آن روست که هنوز هم تعدادی از خانواده ها با اتکا به سنت خود را موظف به تهیه آن می دانند درحالی که میان عده ای دیگر این اقلام حالتی نمادین به خود گرفته اند، از این روی به شکلی آماده تهیه می شوند.

 5 – یکی از بازه های زمانی موجود بر گسترش تبلیغات و رونق بازار مد ولباس، ایام نوروز است. هرچند اصل " نوگرایی" دراین ایام امری مورد توجه است اما این موضوع تنها چند سالی است که بازار لباس و ... شب عید را با خود همراه کرده است. دراین ایام بالاترین قیمت ها مربوط به کالاهایی است که به عنوان "مدسال جدید" معرفی  می شوند. قیمت این اجناس با گذشت یک ماه به شدت کاهش می یابد.

 

منبع: رویداد آنلاین

 

فروش لایک گوگل پلاس

SecImgSesکليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به نیازمندی های روز اندیش بوده و هرگونه کپي برداري از محتواي سايت ممنوع است.