97/07/23 دوشنبه 22:14
Text + Text -
باکس ورورد


ثبت نام
کلمه عبور جدید
نماد اعتماد الکترونیکی

ستاد ساماندهی

logo-samandehi

به روز اندیش امتیاز دهید
 1. چگونه کالا و خدمات خود را معرفی کنیم و تبلیغات موثر داشته باشیم

  چگونه کالا و خدمات خود را معرفی کنیم و تبلیغات موثر داشته باشیم
 2. کلیپ توصیه های آقای روز اندیش برای صاحبان کسب و کار

  کلیپ توصیه های آقای روز اندیش برای صاحبان کسب و کار
 3. کلیپ معرفی راز آشنای موفقیت در کسب و کار

  کلیپ معرفی راز آشنای موفقیت در کسب و کار
 4. نرم افزار اندروید ویرایشگر عکس روزاندیش

  نرم افزار اندروید ویرایشگر عکس روزاندیش
 5. نرم افزار اندروید دیکشنری آنلاین روز اندیش

  نرم افزار اندروید دیکشنری آنلاین روز اندیش
 6. انیمیشن معرفی امکانات و مزایای درج آگهی در روز اندیش

  انیمیشن معرفی امکانات و مزایای درج آگهی در روز اندیش
 7. یه انیمیشن کوتاه و پند آموز از روز اندیش

  یه انیمیشن کوتاه و پند آموز از روز اندیش
 8. معرفی و بررسی محصول شیک مرغوب گریت وال-Great wall M4

  معرفی و بررسی محصول شیک مرغوب گریت وال-Great wall M4
 9. شناخت برخی مزایای کلی تبلیغات در فضای اینترنت

  شناخت برخی مزایای کلی تبلیغات در فضای اینترنت
 10. دانلود نسخه جدید اندروید نرم افزار حسابداری پارمیس

  دانلود نسخه جدید اندروید نرم افزار حسابداری پارمیس

جستجوی پیشرفته محتوایی
کلمات کلیدی:
روش جستجو:
به صورت عادی
مقادیر شامل تمام کلمات باشد (AND)
مقادیر شامل یک از کلمات باشد(OR)

دسته بندی:
تاریخ:

جستجوی ساده آگهی ها
تبلیغات
گروه مارکت لایک استخراج بیت کوین
همراهان

درگاه بانک ملت

پرینت
#۵۶۴
بازدید: ٩٨٧
91/01/26 شنبه 16:11

پیوستن 600 صرافی به سامانه سنا

26 فروردين 1391

 
اتصال 600 صرافی به سامانه

به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر سمیعی با اشاره به وجود 600 صرافی مجاز عضو این کانون اظهار داشت: بانک مرکزی صرافی‌های مجاز را موظف کرده تا اطلاعات خود را وارد این سامانه کنند و هم‌اکنون همه صرافی‌های مجاز به این سامانه وصل هستند.
وی در خصوص تعداد صرافی‌ها اعم از مجاز و غیر مجاز گفت: میزان صرافی‌های غیر مجاز مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌‌شود که بیش از 10 برابر صرافی‌های مجاز صرافی غیر مجاز وجود داشته باشد.
رئیس کانون صرافان پاسخ به سوالی در مورد علت تفاوت نرخ‌ها در صرافی‌ها، گفت: این مساله طبیعی است و در تمام کشور نرخ‌ها در صرافی‌ها با هم تفاوت دارد. البته در ایران نرخ‌های فروش به هم نزدیک است.
وی تصریح کرد: نرخ‌هایی که در تابلو درج می‌شود با مذاکراه خریدار و فروشنده تغییر می‌کند و آنچه که درج می‌شود با آنچه که در نهایت مورد معامله قرار می‌گیرد تفاوت دارد.
*تعدد صرافی‌های غیر مجاز اطلاعات سامانه ارزی را بلا استفاده کرده است
سمیعی در خصوص سیستم سنا و میزان پوشش این سامانه گفت: با استفاده از این سیستم میزان خرید و فروش ارز به صورت روزانه در اختیار بانک مرکزی قرار می‌گیرد و این بانک بازار را رصد می‌کند اما به دلیل وجود صرافی‌های غیر مجاز و عدم ثبت برخی معاملات ارزی توسط صرافی‌های مجاز به این اطلاعات چندان دقیق نیست.
وی افزود:‌ اگر صرافی‌های غیر مجاز حق خرید و فروش نداشته باشند و صرافی‌های مجاز هم همه معاملات خود را در این سامانه وارد کنند، اطلاعات مربوط به معاملات ارزی قابل استفاده خواهد بود.
رئیس هیأت عالی نظارت کانون صرافان با اشاره به نقش مردم در جلوگیری از فعالیت‌های صرافی‌های غیر مجاز گفت: اگر مردم برای خرید ارز به صرافی‌های مجاز مراجعه و فاکتور خرید درخواست کنند در این صورت در سامانه ثبت خواهد شد و صرافی‌های غیر مجاز مجبور به قانونی کردن فعالیت‌های خود می‌شوند.
وی با بیان اینکه صرافی‌های مجاز طبق قانون موظف به ثبت اطلاعات در سامانه هستند، افزود: اما متاسفانه به دلیل اینکه تعداد صرافی‌های غیر مجاز بسیار زیاد است، اطلاعات سامانه در حال حاضر چندان قابل استفاده نیست.

*رقابت ناعادلانه صرافی‌های مجاز و غیر مجاز
سمیعی در پاسخ به این سوال که آیا کانون صرافان برنامه‌ای برای ساماندهی صرافی‌ها دارد، اظهارکرد: کانون صرافان چندین بار این مساله را مطرح کرده که اگر تمام مقررات برای صرافی‌های مجاز باشد موجب محدودیت برای فعالیت آنها خواهد شد ولی صرافی‌های غیر مجاز بدون هیچ محدودیت و قانونی فعالیت کنند، این تنوع رقابت ناعادلانه است.
وی ادامه داد: مسئولان باید شرایطی را فراهم کنند تا صرافی‌های غیر مجاز یا برای دریافت مجوز اقدام کنند یا فعالیت آنها متوقف شود اما مهم‌ترین نقش را در این بین مردم دارند؛ باید مردم این آگاهی را داشته باشند که نباید به صرافی‌های غیر مجاز برای خرید فروش ارز مراجعه کنند و گمرکات کالاهای با ارز بدون شناسنامه را اجازه ترخیص ندهند.
رئیس کانون صرافان افزود: اگر مردم به میدان بیایند این مشکل برطرف خواهد شد و صرافی‌های غیر مجاز امکان ادامه فعالیت نخواهند داشت.
وی در پاسخ به این سوال که در ماه جاری چه میزان ارز معامله شده در این سامانه به ثبت رسیده گفت: اطلاعات سامانه سنا در اختیار بانک مرکزی است و ما به عنوان کانون صرفان اطلاعی از این موضوع نداریم.

فروش لایک گوگل پلاس

SecImgSesکليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به نیازمندی های روز اندیش بوده و هرگونه کپي برداري از محتواي سايت ممنوع است.